Şartlar & Koşullar

ŞARTLARI & KOŞULLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME

artemisyapi.com' den aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde faturanızın alt bölümündeki mal iade bölümünü eksiksiz olarak doldurup ya da sitemizdeki online iade formunu doldurarak anlaşmalı olduğumuz kargolar veya teslim aldığınız kargo ile karşı ödemeli olarak Erzene Mah. Fevzi Çakmak Caddesi No.29/B 35040 Bornova-İZMİR adresine göndermeniz yeterli olacaktır. Ancak anlaşmamız olmayan diğer kargo firmalarıyla gönderilen ürünlerin kargo ücreti göndericiye aittir. 14 günü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul edilmemektedir. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, montajı yapılmış ve sökülmüş, kullanılmış tekrar satılabilir özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, klozet kapakları ve sarf malzemeler , T.C. Sağlık Bakanlığı' nın hijyenik ürün yönetmeliğine göre, ayıplı ürün olmadığı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade ve değişimi söz konusu değildir ve tarafınıza karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. İadeniz artemisyapi.com' nin ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra tarafınıza dönüş yapılarak süreç başlayacaktır. İadeniz onaylandığında ürün tutarı, irtibat telefon numaranızdan sizlere ulaşıldığı takdirde en geç 5 iş günü içerisinde iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve artemisyapi.com' nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerinize ait ürün tutarının tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli olarak kredi kartınıza ödenecektir. Ulaşılamayan irtibat telefon numaralarından kaynaklı gecikmelerden artemisyapi.com sorumluluk kabul etmemektedir.

Ayrıntılı bilgi için 0232 3425009 - 0541 3425009 no' lu telefonlardan bilgi talep edebilirsiniz.


HANGİ ÜRÜNLER İADE EDİLEMEZ?

Sadece Tasarım ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda ise iade işlemleri gerçekleşmemektedir. Tek kullanımlık ürünler hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Yem ve yem katkı ürünleri, atçılık malzemeleri ambalajı ve ürün koruma bandının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Ayrıca kasa önü ürünlerin iadesi olmamaktadır. İade ve değişimlerde sorun yaşanmaması adına eyerlerinizi ve saraciye ürünlerini ahır ortamı haricinde, tekstil ürünlerinin etiketlerini koparmadan ve yıkamadan denemenizi öneririz. Etiketleri koparılmış ve yıkanmış ürünler kabul edilmemektedir.


KUSURLU ÜRÜN İADELERİ

artemisyapi.com' dan kaynaklanan, yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk vb. gönderimleri kullanmadan satılabilir özelliğini kaybetmeden ürünün tarafınıza teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisin de 0232 3425009 ile temasa geçerek, kargo ücreti ödemeden iade yapabilirsiniz. Bu sürenin dışın da herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır. Ürün iadelerinde sadece ürünlerin tamamı kusurluysa ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli geri ödenmektedir. Bunun dışında beden uyumsuzluğu, beğenmeme, cayma hakkını kullanması durumunda sadece ürün bedeli iade edilir.


İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR?

Tüketici Kanunun da yer alan Sebep Göstermeden Cayma hakkı sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 14 günü içermektedir. Üründe ki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz de ise bu süre 30 güne dek uzamaktadır. İade ve değişim amaçlı ürün gönderimi yapılırken Sürat Kargo veya MNG kargo firması ile ücretsiz gönderim yapabilirsiniz. Anlaşmamız olmayan kargo firmalarıyla gönderilen iadenin kargo ücreti göndericiye aittir.


DEĞİŞİM İŞLEMLERİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

İadeniz artemisyapi.com ilgili birimlerine ulaştığında, tarafınıza dönüş yapılarak iade tutarınız artemisyapi.com hesabınıza yüklenerek işleminiz gerçekleştirilmektedir. Bu internet sitesi artemisyapi.com kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. artemisyapi.com, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir. artemisyapi.com bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, artemisyapi.com markası ve diğer markaları, alan adları, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ("Materyaller") ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Internet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. artemisyapi.com burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.artemisyapi.com , dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.